سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله انگلیسی به فارسی

انتشار : 2 تیر 1398
مطالعه : 6 دقیقه

در دنیای امروز، ترجمه تخصصی مقالات از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. لذا اساتید و محققان برای پیشبرد سطح علمی خود از ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی استفاده می کنند تا در مجامع بین المللی جایگاهی داشته باشند.

ترجمه تخصصی مقاله انگلیسی به فارسی

ترجمه تخصصی

ترجمه تخصصی توسط مترجمین تخصصی و افراد متخصص به ترجمه متون تخصصی در رشته های مختلف انجام می شود. افزایش گستره دانش بشری ترجمه تخصصی متون علمی که در رشته های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند بسیار متفاوت بوده و به دلیل داشتن اصطلاحات و واژگان تخصصی انتخاب کلمات جایگزین و مناسب فقط توسط مترجمین متخصص امکان پذیر است. چرا که معادل یابی امر بسیار مهمی در امر ترجمه تخصصی است.

ترجمه تخصصی

کاربردهای ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله

ترجمه انگلیسی به فارسی مقالات یکی از پرکاربردترین خدمات ترجمه است که به نسبت سایر خدمات از متقاضیان بیشتری برخوردار است. با توجه به اهمیت بالای زبان انگلیسی به عنوان یکی از مهم‌ترین و پرمخاطب‌ترین زبان‌ها در دنیا، ترجمه مقالات انگلیسی به فارسی دارای اهمیت زیادی هستند. ترجمه انگلیسی به فارسی مقالات کاربردهای فراوانی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

اخذ پذیرش و چاپ مقالات در مجلات و ژورنال‌های معتبرعلمی و بین‌المللی

آگاهی از پیشینه پژوهش در جهت انجام تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاهی، علمی و ...

یک مرحله مهم در انجام هر پژوهش دانشگاهی، تهیه پروپوزال دکتری یا کارشناسی ارشد است که برای نوشتن دقیق پروپوزال لازم است تا چندین مقاله را ترجمه کنید.

در بسیاری از رشته‌های دانشگاهی دانشجویان برای تدوین رساله دکتری و پایان‌نامه نیاز به منابع مختلفی دارند، به همین دلیل نیاز به ترجمه تخصصی مقالات بسیار اهمیت دارد تا بتوانید به منابع مختلف دسترسی پیدا کنید.

مطالعه مقاله توسط سایر پژوهشگران خارجی

ترجمه مقاله

نکات قابل توجه در ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

در ترجمه مقاله انگلیسی باید یکسری نکاتی که در زیر به آن اشاره شده است را رعایت کرد تا یکی از اساسی ترین هدف که از ترجمه مقاله چاپ در مجلات می باشد محقق شود.

  • قبل از شروع به ترجمه اول باید متن مقاله توسط مترجم خوانده شود و سپستمامی فایل‌های راهنما و توضیحات کاربر و فرم وهدف از انجام ترجمه مقالات مطالعه و باز بینی شود. در ترجمه مقالات ISI نیز قبل از هر چیزکلیه فایل ها در اختیار مترجم متن قرار می گیرد.

  • کلیه واژگان تخصصی مقاله اول استخراج و بعد باید دقیق ترجمه شوند. پس از استخراج لغات تخصصی در انجام ترجمه باید با توجه به ساختار جمله بندی در متن مبدا و متن مقصد ازجملات روان در متن ترجمه استفاده کرد.به دلیل تایید شدن این مرحله توسط کاربران برای ادامه کار مترجم باید در مدت زمان کمتری ترجمه واژگان انجام گیرد. کاربرمعمولا لیست واژگان تخصصی جهت ترجمه را جداگانه ارسال می کند تا مترجم مقاله دقیقا به لیست واژگان تخصصی توجه کند

  • فرمت یا قالب متن ترجمه باید مشابه قالب مقاله اولیه باشد و همچنین درخواست های کاربر مبنی بر فرمت خاص انجام می شود.

  • در هر مرحله از کار ترجمه در صورت ابهام یا اشکال به سرعت با مشتری یا هماهنگ کننده سفارش یا مدیر پروژه سفارش تماس گرفته شود.

  • بهتر است متن ترجمه شده مقالات یکبار دیگر توسط مترجم بررسی و اشکالات آن رفع شود.

  • هرگونه ترجمه ماشینی وترجمه لغت به لغت و گوگل ترنسلیشن ممنوع بوده و نباید استفاده شود و به هیچ وجه نباید از آنها در ترجمه مقالات استفاده شود.بلکه باید از دیکشنری های تخصصی مربوط به همان رشته استفاده شود.

  • در هنگام ترجمه حتما برنامه غلط یاب املایی نظیر ویراستیار باید فعال باشد

  • در صورتی که توضیح اضافه ای بر ترجمه مورد نیاز است این توضیحات حتما متمایز با متن ترجمه مقالات باشد.

راهکارها و روش های ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله

ترجمه فرآیند درک کردن مفاهیم و معانی جملات می‌باشد تا بتوان به زبانی شیوا و روان موضوع را به خواننده منتقل کرد که نیازمند تخصص و مهارت کافی می‌باشد. برای محقق شدن این امر می‌توان از مترجمین زبده و متخصص استفاده کرد تا با کمترین تغییر مفاهیم با شیواترین نثر به‌دست آید و کلمات تخصصی به بهترین شکل ممکن ترجمه شوند. ترجمه مقاله عامل مهم ارتباط با دنیای بیرون شناخته می‌شود و این نوع ترجمه سبب ارتباط مردم کشورها با مردمان کشورهای دیگر می‌شود و زمینه‌های رشد و پیشرفت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشورها را ایجاد می‌کند. همچنین دانشجویان ارشد و دکتری به ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی و بالعکس جهت تقویت رزومه خود نیاز دارند تا به هدف مورد نظر دست یابند. در این راستا سایت ها و مراکز معتبر ترجمه معتبر راه‌حل‌های مختلفی برای ارائه ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی در نظر گرفته اند. خوشبختانه عصر جدید به حدی پیشرفت کرده که ترجمه آنلاین همانند دیگر خدمات آنلاین با گستره ای از ابزارهای مدرن نیاز کاربران را رفع می نماید. به همین منظور در سایت ترجمه مقاله از انگلیسی به فارسی و بالعکس، ثبت سفارش ترجمه مقاله شما به صورت آنلاین و غیرحضوری به آسانی و در کوتاه ترین زمان انجام می شود. دانشجویان، اساتید و فارغ التحصیلانی که نیازمند ترجمه مقالات انگلیسی به فارسی خود هستند می توانند با استفاده از روش های زیر، اقدام به سفارش ترجمه مقاله خود به صورت آنی، فریلنسری و سیستمی نمایند.

ترجمه سیستمی

سفارش ترجمه سیستمی بر اساس زمانبندی به سه صورت عادی، فشرده و فشرده پلاس و در کیفیت‌های مختلف طلایی، نقره‌ای و برنزی انجام می‌گیرد. افراد می‌توانند با وارد کردن زمینه تخصصی، زبان و تعداد کلمات مقاله و یا ارسال فایل آن و سپس انتخاب یکی از گزینه‌های روش سفارش سیستمی از نرخ ترجمه مقاله خود مطلع گردند. با انتخاب این روش می‌توانند از تخفیفات حجمی نیز برخوردار شوند.

ترجمه فریلنسری

در استفاده از خدمات فریلنسری شما به‌طور کامل بر روی قیمت، کیفیت و زمان­بندی سفارش خود کنترل دارید و با ارسال فایل و یا تعداد کلمات مقاله و انتخاب سفارش فریلنسری، توضیحات و پیشنهادات خود را به مترجمین فریلنسر ارسال کرده و آنان نیز قیمت و زمان پیشنهادی خود را اعلام می‌کنند. سپس شما می‌توانید با در نظر گرفتن امتیاز، قیمت و زمان پیشنهادی اعلام‌شده بهترین پیشنهاد را انتخاب کنید.

ترجمه آنی

اگر حجم متون و مقاله شما زیاد باشد و بخواهید ترجمه را زودتر از موعد تحویل بگیرید می‌بایست از طریق روش سفارش فوری یا آنی اقدام نمایید. خدمات آنی فقط باکیفیت طلایی انجام می‌گیرد و هزینه انجام آن کمی بیشتر از روش عادی است. جهت استفاده از این روش با واردکردن تمام اطلاعات مقاله خود و ارسال فایل آن قیمت و زمان تحویل ترجمه را دریافت کرده و سپس با تایید سفارش خود آن را در سریع‌ترین زمان ممکن و باکیفیت عالی تحویل می‌گیرید.

مراحل ثبت سفارش ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

در تمامی دنیا و داخل کشورمان سایت های زیادی برای انجام ترجمه مقالات طراحی شده‌اند و خدمات مختلفی را در سطح های مختلف ارائه می کنند. سینا ترجمه از جمله موسسات برتر است که برای ثبت سفارش ترجمه مراحل ساده و راحتی را برای مشتریان خود طراحی کرده است. یعنی اینکه شما می‌توانید سفارش ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی را به راحتی و با یک کلیک انتخاب کرده و سپس فایل خود را جهت بررسی ارسال نمایید. در حالت کلی مراحل سفارش ترجمه مقاله در سینا ترجمه به صورت زیر می باشد:

ثبت سفارش و ارسال فایل

برآورد آنلاین هزینه و زمان

صدور پیش فاکتور و پرداخت هزینه

ترجمه فایل توسط مترجمین سینا ترجمه

بررسی و تأیید بخش کنترل کیفی

تحویل ترجمه باکیفیت به شما

سفارش ترجمه

خدمات ترجمه مقاله

ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی در سینا ترجمه

موسسه سینا ترجمه در بیش از چندین رشته و زمینه تخصصی آماده دریافت سفارشات ترجمه مقاله تخصصی شما میباشد ومترجمان متخصص در تمامی رشته های در زمینه ترجمه مقاله تخصصی با سایت موسسه سینا همکاری دارند. این موسسه آماده‌ی ارائه انواع خدمات ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی به دانشجویان و اساتید محترم دانشگاه‌هاست. زمینه‌ی ترجمه مقالات علمی از انگلیسی به فارسی برای استفاده در پروپزال‌های علمی و نگارش پایان‌نامه، ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله ISI برای ژورنال و کنفرانس‌های علمی و هم‌چنین ترجمه مقالات به فارسی برای مراکز پژوهشی و صنعتی در داخل کشورآماده ارائه خدمات است.

متقاضیان ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی می توانند از طریق تماس و ایمیل و یا هر یک از شبکه های مجازی (واتساپ، اینستاگرام،تلگرام) با ما در ارتباط باشند و یا از طریق لینک ثبت سفارش زیر هزینه ترجمه مقاله خود را برآورد کرده و سفارش خود را ثبت نمایندلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


سوالات متداول

خدمات سینا ترجمه به تمام زبان‌های زنده دنیا انجام می‌شود و شامل زبان‌های مختلفی مانند انگلیسی، فارسی، عربی، ترکی استانبولی، فرانسوی ، چینی، آلمانی، ژاپنی، کردی، اوکراینی، هندی، اردو، ارمنی، پرتغالی و... است.

بله، در صورت نیاز و درخواست مشتری، هر قسمت و بخشی از مقاله که نیاز به ترجمه داشته باشد توسط سینا ترجمه انجام می شود.

خدمات ترجمه مقاله در سینا ترجمه، در تمام زمینه ها و رشته های دانشگاهی به صورت تخصصی ارائه می شود.

ترجمه مقاله در سینا ترجمه به دو صورت ترجمه چکیده و ترجمه کل مقاله بسته به نیاز و سفارش شما انجام می شود.

هزینه ترجمه مقاله بر اساس تعداد کلمات متن و زمینه مشخص می‌شود. برای قیمت‌گذاری رایگان می‌توانید فایل خود را ارسال کنید و در کمترین زمان، هزینه و زمان تحویل را دریافت نمایید و یا از طریق لینک زیر هزینه و زمان تحویل فایل مقاله خود را براورد نمایید. https://sina-pub.ir/.landing/article-translationدر پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
۶۸
باسلام وادب دوست عزیزبرای خدمات موسسه امری باشد درخدمتیم. سپاس ازشما
6 ماه پیش
بازدیدکننده

رضا
۶۸
6 ماه پیش

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی