سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

مراحل سابمیت مقاله در مجلات خارجی رایگان jcr

انتشار 24 اردیبهشت 1399
مطالعه 4 دقیقه

یکی از مراحل اساسی در پژوهش و تحقیقات علمی، نگارش مقاله و انتشار آن در مجلات علمی معتبر دنیا برای در دسترس قرار گرفتن نتایج پژوهش است که اتفاقا در مراکز آکادمیک و علمی دنیا، یکی از ملاکهای ارزیابی فعالیتهای پژوهشی دانشجویان و حتی اساتید، همین مرحله میباشد.

مراحل سابمیت مقاله در مجلات خارجی رایگان jcr

یکی از مراحل اساسی در پژوهش و تحقیقات علمی، نگارش مقاله و انتشار آن در مجلات علمی معتبر دنیا برای در دسترس قرار گرفتن نتایج پژوهش است که اتفاقا در مراکز آکادمیک و علمی دنیا، یکی از ملاکهای ارزیابی فعالیتهای پژوهشی دانشجویان و حتی اساتید، همین مرحله میباشد. به همین دلیل نگارش مقالات علمی سطح بالا برای چاپ در مجلات علمی شناخته شده برای این دسته از افراد بسیار حائز اهمیت است. یک مقاله در واقع عصاره مطالعات و پژوهشهای شبانه روزی محقق در یک دوره زمانی بلند مدت است که با انتشار آن در مجلات علمی میتواند شاهد به عرصه رساندن زحمات خود در  سطح بین المللی باشد. در اغلب موارد حتی ملاک ارزشیابی محتوای مقاله هم نیست بلکه مجله ای است که آن را چاپ می کند. زیرا مجلات معتبر، فیلترهای علمی سختگیرانه ای در پذیرش و چاپ مقالات دریافتی دارند. از این رو، در دانشگاههای داخلی و خارجی مقالاتی ارزشمند هستند که در مجلات ISI چاپ شوند. امتیاز پژوهشی مقالات isi نیز یکسان نبوده و بر اساس jcr یا ISI Listed بودن( ایمپکت دار و بدون ایمپکت) امتیازات مختلفی دریافت میکنند. 

بر این اساس، مجلات ISI به دو دسته ایمپکت دار (JCR) و غیر ایمپکت دار (ISI LISTED) تقسیم بندی می شوند. معیار تبیین و تشخیص آنها فایل JCR می است. مجله ای که در فایل JCR یافت شود دارای ایمپکت فاکتور می باشد. در غیر این صورت مجله فاقد ایمپکت است. پس فقط مجلات ISI آن هم نه همه آنها بلکه آنهایی که مقالات خوب و حاصل پژوهش های نوین را چاپ می کنند و وارد بخش JCR می شوند می توانند ایمپکت فکتور داشته باشند. مجلاتی که در لیست JCR قرار دارند، دارای پروسه داوری مرحله ای و دشواری هستند. به همین دلیل مقالات ارسالی باید فاقد هر گونه ایراد ادبی، نگارشی و ویراستاری باشند و ترجمه تخصصی روی آنها انجام گرفته باشد. سابمیت مقاله JCR نیز به یکی از دو روش آنلاین و یا از طریق ایمیل انجام میگیرد.

سابمیت آنلاین مقاله JCR

1- عنوان مقاله و سپس چكیده را وارد نمایید. مجلات اغلب چكیده را بصورت ساختار یافته و جداگانه از کاربر دریافت می کند.

2- نام مولفین را به ترتیب اسامی ثبت كنید. در این مرحله اگر شما Corresponding Author نباشید، همه اطلاعات به حساب كاربری فرد معرفی شده بعنوان مولف مسئول منتقل خواهد شد. اما پس از ثبت اطلاعات سایر مولفین سیستم بطور اتوماتیک برای هر کدام از آنها حساب كاربری جداگانه ایجاد می كند و از طریق ایمیل ثبت شده ایشان را مطلع می سازد.

3- سپس باید تایید شود که مقاله قبلا برای سایر ژورنال ها ارسال نشده است.

4- توضیحات اضافی ضروری باید در قالب Cover Letter مطرح شود.

5- در این مرحله فایل ها Upload می شود. شكل ها و نمودار ها باید جدا بوده و در متن مشخص شده باشد. نام مولفین و ارتباط سازمانی آنها (Affiliation) در فایل جداگانه می آید.

6- در مرحله آخر، دو گزینه وجود دارد. یكیpdf و دیگری html است .با انتخاب هر کدام از آنها یك فایل پی دی اف یا اچ تی ام ال از موارد بارگذاری شده، نشان داده می شود. پس از تایید pdf مقاله، گزینه Submit فعال می شود. تا این مرحله فقط اطلاعات در سیستم ذخیره می شوند و به دفتر ژورنال ارسال نمی شوند. پس از انتخاب گزینه Submit مقاله به دفتر مجله ارسال می شود و امکان اعمال تغییر دیگری میسر نخواهد بود. پس از این مرحله با مراجعه به سایت مجله و وارد کردن یوزر و پسورد خود می توانید وضعیت مقاله را پیگیری کنید.

سابمیت مقاله JCR از طریق ایمیل 

در برخی از نشریات بعلت نبودن امکان سابمیت آنلاین از طریق سایت مجله، مجله نویسنده را با تخصیص یك ایمیل ملزم به ارسال مقاله به آن ایمیل می کند. باید متن نامه ایمیل بسیار محترمانه باشد. دفتر مجله در پاسخ به ایمیل شما،كد مقاله شما را نیز می فرستد.  

با توجه به این که تضمینی جهت چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر jcr وجود ندارد، لذا پروسه آماده سازی و سابمیت مقاله و همچنین اعمال اصلاحات اعلام شده از سوی سردبیر و داوران مجله در مقاله، هرچه با دقت و وسواس بیشتری انجام شود، احتمال پذیرش و چاپ مقاله نیز بالا خواهد بود. برای انجام هر چه بهتر و با کیفیت تر این فرایند، موسسه سینا با بهره گیری از دانش بهترین متخصصان بخش چاپ مقاله، که از نخبگان بهترین دانشگاه های کشور بوده و خود تجربه چاپ مقالات در بهترین ژورنالهای بین المللی را دارند، این بخش از پروسه پذیرش و چاپ مقالات علمی شما را به بهترین شکل ممکن و در کوتاهترین زمان انجام خواهد داد. برای استفاده از این خدمات، از طریق راههای ارتباطی موسسه با ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید:

اکسپت مقاله جی سی آر JCR

نگارش علمی مقاله جی سی آر JCR

لیست مجلات jcr مورد تایید وزارت علوم

قیمت چاپ مقاله JCR

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
با سلام و احترام یک مقاله نوشته و ویرایش شده در زمینه ی دیابت و دارو دارم ولی برای چاپش نمیدونم از چه طریق باید اقدام کنم. امکانش هست راهنمایی کنین؟
باسلام وعرض ادب دوست عزیز درخواستتان را به ایمیل موسسه ارسال نماییدتا کارشناسان خدمتتان مجلات معرفی وراهنمایی لازم انجام دهند. باتشکر
3 سال پیش
بازدیدکننده

سونیا
با سلام و احترام یک مقاله نوشته و ویرایش شده در زمینه ی دیابت و دارو دارم ولی برای چاپش نمیدونم از چه طریق باید اقدام کنم. امکانش هست راهنمایی کنین؟
3 سال پیش

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام