سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

آموزش گام به گام سابمیت مقاله در مجلات ISI (آی اس آی) به صورت آنلاین

انتشار : 14 مهر 1400
مطالعه : 9 دقیقه

بسیاری از پژوهشگران که مقاله خود را نگارش می کنند با روند ارسال و یا سابمیت مقالات در مجلات ISI آشنا نیستند. در حالیکه دانستن روند درست سابمیت مقاله در مجلات ISI می تواند شانس افراد را برای موفقیت در پذیرش و چاپ مقالات افزایش دهد.بنابراین در این مطالب به آموزش گام به گام سابمیت مقاله در مجلات IsI (آی اس آی ) به صورت آنلاین می پردازیم.

آموزش گام به گام سابمیت مقاله در مجلات ISI (آی اس آی) به صورت آنلاین

در واقع نویسنده مقاله پس از نگارش مقاله خود، مجله مناسب برای چاپ مقاله را جستجو می کند و مقاله را به منظور کنترل و انجام بازرسی های موجود برای ویراستار مقاله ارسال می کند. به فرآیند مذکور که به نوعی تسلیم مقاله تهیه شده برای ویراستاران مقاله است، سابمیت مقاله گویند.که در ادامه به سابمیت مقاله در مجلات isi به صورت آنلاین خواهیم پرداخت.

مجلات isi

مجلات ISI چیست؟

مجلات ISI معتبرترین و پرطرفدارترین مجلات در جهان می باشند که امتیاز پژوهشی بالایی نسبت به بقیه مجلات دارند. ISI در واقع یک مرجع تعیین استاندارد و معتبر بودن نشریان علمی در سراسر جهان است بدین معنا که صلاحیت نشریات مختلف در زمینه های یاد شده بررسی شده و در صورت داشتن اعتبار علمی و رعایت اصول فنی چاپ نشریه، در لیست نشریات این موسسه قرار می گیرد. بنابراین مجلاتی که در لیست مجلات این موسسه قرار می گیرند به مجلات ISI مشهور هستند و اگر مقاله ای در چنین مجلاتی به چاپ رسد، مقاله ISI می باشد .

چه زمانی مقاله آماده سابمیت به مجلات ISI میباشد؟

برای سابمیت مقاله به مجلات ISI می بایست مقاله را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. ترجمه تخصصی مقالات به زبان رسمی و بین المللی باید به صورت کاملا تخصصی و تضمینی انجام شود.بنابراین از یک دیدگاه کلی فرآیند آماده سازی و سابمیت مقالات به مجلات ISI به ترتیب مراحل زیر می باشد:

ترجمه تخصصی برای پذیرش مقاله به مجلات خارجی

ویرایش فنی و ادبی مقاله

پارافریز و رفع هر گونه تشابه و یا سرقت ادبی موجود در مقالات

انتخاب مجله معتبر برای مقاله متناسب با زمینه نگارشی مقاله و سطح علمی مقاله

فرمت بندی مقاله و تبدیل ساختار مقاله به ساختار و فرمت تعیین شده از طرف مجله

سابمیت مقاله به مجله مورد نظر

مراحل قبل از سابمیت

روش های ارسال و سابمیت مقالات ISI

همانطور که بیان شد برای ارسال مقالات به مجلات ISI باید قواعد دستوری و نوشتاری که توسط آن مجله تعیین شده است را مطالعه کرده و مقاله خود را بر اساس آن تنظیم کنیم. با این کار در ارزیابی مقالات در مرحله اول داوری مقاله شما با مشکلی مواجه نخواهد شد. اما برای ارسال و یا سابمیت مقالات ISI به دو شیوه می توانید اقدام کنید که در زیر به آنها اشاره شده است.

ارسال از طریق ایمیل

ارسال مقاله از طریق ایمیل

برای ارسال مقاله از طریق ایمیل بعد از اینکه مقاله خود را مطابق دستورالعمل مجله تهیه کرده اید، به ایمیل مجله ارسال می کنید. گاهی پس از ارسال ایمیل، برای مقاله شما یک کد یا Manuscript Number در نظر گرفته می شود که شما در صورت نیاز می توانید با استفاده از این کد با سردبیر مجله مکاتبه نمایید.

ارسال مقاله از طریق آنلاین

ارسال مقاله از طریق آنلاین

امروزه بسیاری از مجلات از سیستم آنلاین برای دریافت مقالات استفاده می کنند که این سیستم آنلاین تا حدود زیادی توانسته است ارسال مقاله و پیگیری امور مربوط به آن را آسانتر کند. ارسال آنلاین مقاله توانسته از بسیاری از مشکلات مربوط به سایر روش های ارسال را کم رنگ تر کند. همچنین، با این روش نویسندگان می توانند بعد از سابمیت مقاله با مراجعه به سیستم آنلاین ارسال ،در جریان وضعیت کنونی مقاله خود در مجله قرار گیرد. بنابراین به علت اهمیت استفاده از این روش،در زیر به مراحل و نکات مهم ارسال یا سابمیت مقاله به مجلات معتبر isi به صورت آنلاین پرداخته شده است.

بعد از اینکه هر کدام از روش های سابمیت مقالات ISI را توضیح دادیم لازم است مواردی زیر را یاد آوری نماییم

روش سابمیت از طریق آنلاین سابمیژن(Online Submision) و یا پنل کاربری روش به مراتب جدیدتری است که اکثر مجلات معتبر از آن استفاده می نمایند

روش ارسال از طریق ایمیل معمولا محدودیت های کمتری برای اصلاحات مقاله، اصلاح اسامی، تغییر قسمتی از مقاله و … دارد این کار در سیستم سابمیت مقاله کمی دشوارتر و گاهی اوقات انجام نشدنی است

سیستم سابمیت آنلاین هر مجله با مجله دیگر متفاوت است و ممکن مدت زمان سابمیت مقاله از این طریق برای یک مجله ده دقیقه و برای مجله دیگری حتی تا ساعت ها طول بکشد

در هیچکدام از روش هایی که در بالا توضیح داده شد سابمیت مقاله به معنای اکسپت مقاله نیست و صرفا مقاله شما با موفقیت در مجله مورد نظر به ثبت خواهد رسید تا پس از طی مراحل داوری نتیجه به شما اعلام گردد.

سابمیت

مراحل سابمیت آنلاین مقاله در مجلات ISI

برخی از مجلات ISI از یک سیستم مکانیزه برای دریافت مقالات استفاده می کنند. در این حالت، نخست شما در وب سایت مجله ثبت نام کرده و نام کاربری و کلمه عبور دریافت می کنید. سپس به صفحه پروفایل خود وارد می شوید و گام های زیر را یک به یک طی می کنید:

عنوان مقاله و چکیده را در قسمت تعیین شده وارد نمایید.مجلات اغلب چکیده را بصورت ساختار یافته و جداگانه از کاربر دریافت می کند.

نام مؤلفین را به ترتیب اسامی ثبت کنید و وابستگی (Affiliation) آن ها یعنی سازمانی که در آن مشغول به کار هستند را مشخص کنید

نویسنده مسئول را مشخص نمایید. تمام اطلاعات به حساب کاربری نویسنده مسئول ارسال خواهد شد و ادامه مراحل تنها برای نویسنده مسئول امکان پذیر خواهد بود.

در این مرحله موافقت با تمامی قوانین مجله از جمله عدم چاپ مقاله در سایر مجلات یا کپی برداری از نتایج دیگران و ... را تأیید نمایید.

نامه انگیزشی را در قسمت مخصوص آن بنویسید.نامه انگیزشی مشتمل بر معرفی نویسندگان و موضوع مقاله بوده و به بیان اهمیت و منحصربه فرد بودن تحقیق انجام شده می پردازد

در مرحله بعد باید فایل متنی و فایل جداول و یا تصاویر را به صورت جداگانه آپلود نمایید. نباید نام یا اطلاعات نویسندگان را در فایل های آپلود شده درج کنید.

دو گزینه pdf و html نمایش داده خواهند شد که با انتخاب هر کدام، فایل مقاله ارسالی به همان فرمت به شما نشان داده خواهد شد. که پس از تایید یکی از گزینه ها ، گزینه Submit فعال می شود که اگر روی آن کلیک کنید، مقاله به دفتر مجله ارسال می گردد

یک کد یا Manuscript number دریافت می کنید که در صورتی هر نوع مکاتبه و انجام اصلاحات روی مقاله می توانید از این کد استفاده کرده وهر عملیاتی که از سوی مجله روی مقاله شما انجام می گیرد، در پروفایل کاربری نویسنده مسئول ببنید و از این طریق می توانید روند سابمیت مقاله خود را پیگیری کنید.

فرآیند پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ISI

پس از انجام سابمیت، مقاله در اختیار سردبیر مجله قرار می گیرد و تیم او مقاله را از جنبه های مختلف مانند ارتباط موضوع مطالعه با حوزه کاری و اهداف (Scope and aims) مجله و رعایت استاندارد های لازم مورد بررسی قرار می دهند که در صورت ناهمخوانی مقاله با اهداف مجله، بدون داوری، ریجکت (رد) می شود و در صورت تأیید مقاله توسط سردبیر، فایل آن برای داوری ارسال می شود.

روند داوری مقالات در مجلات isi به چه شکلی می باشد؟

همانطور که بیان شد مقاله پس از تایید توسط سر دبیر، برای داوری ارسال می شود که معمولاً توسط دو یا چند داور بررسی می شود و سه حالت که در زیر به آن اشاره شده است پیش می آید

روند داوری

مقاله استاندارد است و بدون اصلاحیه پذیرش می شود.

مقاله ایرادات جزئی دارد که پس از برطرف شدن آن ها توسط نویسنده مقاله، مورد پذیرش قرار می گیرد.

مقاله ایرادات کلی دارد و ریجکت می شود.

راهنمای ارسال نسخه اصلاحی به مجلات

همانطور که بیان شد بعد از بررسی مقاله توسط داوران احتمال اینکه داوران ایرادات جزئی گرفته و مقاله رو برای انجام اصلاحات به نویسنده ارسال کنند وجود دارد که روند ارسال نسخه اصلاحی به مجلات به شکل زیر می باشد.

  1. ارسال فایل اصلاح شده همراه با نامه اصلاحات به ایمیل مجله

  1. تایید مقاله توسط داوران و ارسال نامه پذیرشی از طرف مجله به ایمیل نویسنده مسئول

  1. ارسال پاراف (proof) برای نویسنده مسئول

  1. دریافت نسخه نهایی چاپ (در صورت هر گونه خطا ،آن را به سر دبیر مجله اطلاع دهید).

مدتزمان چاپ

مدت زمان چاپ مقاله

معمولا مدت زمان چاپ مقاله در نامه پذیرش ارسالی از سوی مجله به اطلاع پژوهشگر می‌رسد. اما تاخیر در امر چاپ مقاله نیز یک پدیده طبیعی است.نگران نباشید اگر شما نامه پذیرش یک مقاله را در دست دارید به معنی تایید و چاپ شدن آن است .ولی در صورت تاخیر بیش از حد انتظار حتما از طریق ایمیل به سردبیر مجله اطلاع دهید.

انتخاب مجله مناسب برای سابمیت در مجلات isi چگونه است؟

انتخاب مجله مناسب برای ارسال مقالات مساله بسیار مهمی است. اگر بهترین پژوهش‌ها را هم انجام بدهید اما در این امر دقت کافی به خرج ندهید، نتیجه‌ای جز رد شدن نخواهید دید.پس بهتر است دقت کنید و به سراغ مجلاتی بروید که به حیطه تخصصی‌تان نزدیک هستند. یعنی باید مقاله خود را برای مجلاتی ارسال کنید که در زمینه تحقیق شما مطالبی چاپ و منتشر می‌کنند و شما در حوزه کاری‌شان قرار می‌گیرید. بعد از یافتن چنین نشریاتی باید به مقالات پرطرفدار در زمینه پژوهشی‌تان در آن هم سری بزنید تا ببینید که مخاطبان آن ژورنال بیشتر به چه مباحثی علاقه‌مند هستند.

انتخاب مجل

مراحل ارسال و سابمیت مقاله در مجلات ISI در سینا ترجمه

فرآیند ارسال مقاله به مجلات ISI و دریافت پذیرش یا چاپ دارای مراحل پیچیده ای است که برای هر محقق پر مشغله ای وقت گیر است. نگران نباشید، مقاله خود را با تمام جزییات برای ما ارسال کنید، متخصصان سینا ترجمه به آسانی و با ملاحظه تمامی درخواست های مجله، مقاله شما را برای پذیرش و چاپ آماده سازی می کنند.

ثبت سفارش

ثبت سفارش چاپ

توسط پشتیبانی

بررسی توسط پشتیبانی

معرفی مجله

معرفی مجله و انتخاب آن

ارسال مقاله

ارسال مقاله به مجله و پیگیری

سابمیت مقاله به مجلات isi به صورت آنلاین در سینا ترجمه

سابمیت مقالات در مجلات مناسب تاثیر مستقیم و زیادی در شانس اکسپت شدن مقاله دارد از این جهت متخصصان سینا ترجمه به آسانی و با ملاحظه تمامی درخواست های مجله، مقاله شما را برای پذیرش و چاپ آماده سازی کرده و الزامات فنی چاپ مقاله را بررسی می کنند و مقاله شما را طبق دستورالعمل مجله قرار می دهند. تمامی اقدامات لازم از جمله ترجمه و ویراستاری، انتخاب مجله مناسب، ساخت حساب کاربری، تهیه کاورلتر، پیگیری فرآیند پذیرش، مکاتبه با داوران و پرداخت هزینه های چاپ را مدیریت می کنند و در تمام این مسیر در کنار شما خواهند بود.

جهت اطلاعات بیشتر برای سابمیت مقاله به مجلات isi می توانید با کارشناسان ما از طریق تماس یا پست الکترونیکی موسسه و همچنین از طریق شبکه های مجازی ( واتساپ ، اینستاگرام و تلگرام ) در ارتباط باشید و یا از طریق لینک زیر سفارش خود را ثبت کنیدلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:
سوالات متداول

بله سابمیت به اسم نویسنده می باشد و پس ورد توسط سینا ترجمه به نویسنده ارسال می گردد.

بله در سینا ترجمه برای تمامی زبان های عربی ، انگلیسی، فرانسوی و .... سابمیت انجام میگیرد.

بله. تمامی مکاتبات مقالات سابمیت شده شما توسط سینا ترجمه انجام می گیرد.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب
مطالب جدید

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
صفر تا صد چاپ مقاله در مجلات معتبر + ویدئو آموزشی
صفر تا صد چاپ مقاله در مجلات معتبر + ویدئو آموزشی