سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش
آموزش / وبلاگ / چاپ مقاله / آموزش گام به گام سابمیت مقاله در مجلات ISI (آی اس آی) به صورت آنلاین

آموزش گام به گام سابمیت مقاله در مجلات ISI (آی اس آی) به صورت آنلاین

انتشار : 14 مهر 1400
مطالعه : 9 دقیقه

در واقع بسیاری از پژوهشگران که مقاله خود را نگارش می کنند با روند ارسال و یا سابمیت مقالات در مجلات ISI آشنا نیستند. در حالیکه دانستن روند درست سابمیت مقاله در مجلات ISI می تواند شانس افراد را برای موفقیت در پذیرش و چاپ مقالات افزایش دهد.بنابراین در این مطالب به آموزش گام به گام سابمیت مقاله در مجلات IsI (آی اس آی ) به صورت آنلاین می پردازیم.

آموزش گام به گام سابمیت مقاله در مجلات ISI (آی اس آی) به صورت آنلاین

سابمیت چیست؟

نویسنده مقاله پس از نگارش مقاله خود، مجله مناسب برای چاپ مقاله را جستجو می کند و مقاله را به منظور کنترل و انجام بازرسی های موجود برای ویراستار مقاله ارسال می کند. به فرآیند مذکور که به نوعی تسلیم مقاله تهیه شده برای ویراستاران مقاله است، سابمیت مقاله گویند.

مجلات ISI چیست؟

مجلات ISI معتبرترين و پرطرفدارترين مجلات در جهان مي باشند كه امتياز پژوهشي بالايي نسبت به بقيه مجلات دارند. ISI در واقع يك مرجع تعيين استاندارد و معتبر بودن نشريان علمي در سراسر جهان است بدين معنا كه صلاحيت نشريات مختلف در زمينه هاي ياد شده بررسي شده و در صورت داشتن اعتبار علمي و رعايت اصول فني چاپ نشريه، در ليست نشريات اين موسسه قرار مي گيرد. بنابراین مجلاتی که در لیست مجلات این موسسه قرار می گیرند به مجلات ISI مشهور هستند و اگر مقاله ای در چنین مجلاتی به چاپ رسد، مقاله ISI می باشد .

چه زمانی مقاله آماده سابمیت به مجلات ISI میباشد؟

برای سابمیت مقاله به مجلات ISI می بایست مقاله را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. ترجمه تخصصی مقالات به زبان رسمی و بین المللی باید به صورت کاملا تخصصی و تضمینی انجام شود.بنابراین از یک دیدگاه کلی فرآیند آماده سازی و سابمیت مقالات به مجلات ISI به ترتیب مراحل زیر می باشد:

قبل از اقدام به سابمیت، ابتدا باید قسمت دستورالعمل برای نویسندگان را که معمولاً با عناوینی مانند Instruction For Authors آورده می شود مطالعه کنید.نسخه نهایی مقاله نسخه ای است که کیفیت کافی از دید داوران داشته باشد زیرا کوچکترین ایرادات از دید داوران موجب ریجکت مقاله میشود. بنابر این در زیر به دستورالعمل هایی که قبل از سابمیت مقاله به مجلات isI ، باید به آن ها توجه شود می پردازیم

 • تعداد لغات (زیرامجلات برای چاپ مقاله محدودیت هایی برای تعداد لغات کل مقاله، تعداد لغات چکیده و حتی تعداد لغات کلیدی دارند)
 • تأکید بر ترجمه دقیق متن به انگلیسی (علاوه بر این، در برخی از مجله ها گفته می شود که اگر ترجمه ایرادات اساسی داشته باشد باید توسط افراد خبره در مجله ترجمه شده و هزینه از محقق اخذ می شود در غیر این صورت سابمیت رد می شود.)
 • توضیحاتی در خصوص شکل ها و جداول
 • توضیحاتی در خصوص نحوه رفرنس دهی و اینکه تمامی رفرنس ها باید برگرفته از متن باشد
 • و ...

روش های ارسال و سابمیت مقالات ISI

همانطور که بیان شد برای ارسال مقالات به مجلات ISI باید قواعد دستوری و نوشتاری که توسط آن مجله تعیین شده است را مطالعه کرده و مقاله خود را بر اساس آن تنظیم کنیم. با این کار در ارزیابی مقالات در مرحله اول داوری مقاله شما با مشکلی مواجه نخواهد شد. اما برای ارسال و یا سابمیت مقالات ISI به دو شیوه می توانید اقدام کنید که در زیر به آنها اشاره شده است.

1. ارسال مقاله از طریق آنلاین و پنل کاربری

2. ارسال مقاله از طریق ایمیل

مراحل سابمیت آنلاین مقاله در مجلات ISI

برخی از مجلات ISI از یک سیستم مکانیزه برای دریافت مقالات استفاده می کنند. در این حالت، نخست شما در وب سایت مجله ثبت نام کرده و نام کاربری و کلمه عبور دریافت می کنید. سپس به صفحه پروفایل خود وارد می شوید و گام های زیر را یک به یک طی می کنید:

گام اول : عنوان مقاله و چکیده را در قسمت تعیین شده وارد نمایید.

گام دوم : نام مؤلفین را به ترتیب اسامی ثبت کنید و وابستگی (Affiliation) آن ها یعنی سازمانی که در آن مشغول به کار هستند را مشخص کنید.

گام سوم : نویسنده مسئول را مشخص نمایید. تمام اطلاعات به حساب کاربری نویسنده مسئول ارسال خواهد شد و ادامه مراحل تنها برای نویسنده مسئول امکان پذیر خواهد بود.

گام چهارم: موافقت با قوانین مجله از جمله عدم چاپ مقاله در سایر مجلات یا کپی برداری از نتایج دیگران را تأیید کنید.

گام پنجم : نامه انگیزشی یا CoverLetter را در قسمت مخصوص آن بنویسید. نامه انگیزشی مشتمل بر معرفی نویسندگان و موضوع مقاله بوده و به بیان اهمیت و منحصربه فرد بودن تحقیق انجام شده می پردازد.

گام ششم : در مرحله بعد باید فایل متنی و فایل جداول و یا تصاویر را به صورت جداگانه آپلود نمایید. نباید نام یا اطلاعات نویسندگان را در فایل های آپلود شده درج کنید.

گام هفتم :دو گزینه pdf و html نمایش داده خواهند شد که با انتخاب هر کدام، فایل مقاله ارسالی به همان فرمت به شما نشان داده خواهد شد. پس از تأیید فایل مقاله، گزینه Submit فعال می شود که اگر روی آن کلیک کنید، مقاله به دفتر مجله ارسال می گردد و دیگر امکان اعمال تغییرات روی آن وجود نخواهد داشت.

 • در نهایت یک کد یا Manuscript number دریافت می کنید که برای شناسایی مقاله شما از میان صد ها مقاله ارسال شده دیگر به مجله است. برای هر نوع مکاتبه و انجام اصلاحات روی مقاله باید از این کد استفاده کنید.همچنین شما می توانید هر عملیاتی که از سوی مجله روی مقاله شما انجام می گیرد، در پروفایل کاربری نویسنده مسئول ببنید و از این طریق می توانید روند سابمیت مقاله خود را پیگیری کنید.

آموزش گام به گام سابمیت مقاله در مجلات ISI آی اس آی به صورت آنلاین

سابمیت مقالات از طریق ایمیل در مجلات ISI

در این حالت شما می توانید مقاله خود را که مطابق دستورالعمل مجله تهیه کرده اید، به ایمیل مجله ارسال کنید. گاهی پس از ارسال ایمیل، برای مقاله شما یک کد یا Manuscript Number در نظر گرفته می شود که شما قادر خواهید بود با استفاده از آن با سردبیر مجله مکاتبه کنید.

آموزش گام به گام سابمیت مقاله در مجلات ISI آی اس آی به صورت آنلاین
بعد از اینکه هر کدام از روش های سابمیت مقالات ISI را توضیح دادیم لازم است مواردی زیر را یادآوری نماییم
 • روش سابمیت از طریق آنلاین سابمیژن(Online Submision) و یا پنل کاربری روش به مراتب جدیدتری است که اکثر مجلات معتبر از آن استفاده می نمایند
 • روش ارسال از طریق ایمیل معمولا محدودیت های کمتری برای اصلاحات مقاله، اصلاح اسامی، تغییر قسمتی از مقاله و … دارد این کار در سیستم سابمیت مقاله کمی دشوارتر و گاهی اوقات انجام نشدنی است
 • سیستم سابمیت آنلاین هر مجله با مجله دیگر متفاوت است و ممکن مدت زمان سابمیت مقاله از این طریق برای یک مجله ده دقیقه و برای مجله دیگری حتی تا ساعت ها طول بکشد
 • در هیچکدام از روش هایی که در بالا توضیح داده شد سابمیت مقاله به معنای اکسپت مقاله نیست و صرفا مقاله شما با موفقیت در مجله مورد نظر به ثبت خواهد رسید تا پس از طی مراحل داوری نتیجه به شما اعلام گردد

فرآیند پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ISI

 • پس از انجام سابمیت، مقاله برای چند هفته در اختیار سردبیر مجله قرار می گیرد و تیم او مقاله را از جنبه های مختلف مانند ارتباط موضوع مطالعه با حوزه کاری و اهداف (Scope and aims) مجله و رعایت استاندارد های لازم مورد بررسی قرار می دهند و در صورت نا همخوانی مقاله با اهداف مجله، بدون داوری، ریجکت (رد) می شود.
 • در صورت تأیید مقاله توسط سردبیر، فایل آن برای داوری ارسال می شود. معمولاً مقاله توسط دو یا چند داور بررسی می شود و سه حالت پیش می آید. ۱) مقاله استاندارد است و بدون اصلاحیه پذیرش می شود. ۲) مقاله ایرادات جزئی دارد که پس از برطرف شدن آن ها توسط نویسنده مقاله، مورد پذیرش قرار می گیرد. ۳)مقاله ایرادات کلی دارد و ریجکت می شود.
 • در صورت نیاز به اصلاحات، باید فایل اصلاح شده را همراه با نامه ای که انجام اصلاحات را در آن ذکر کرده اید، به ایمیل مجله ارسال کنید.
 • پس از انجام اصلاحات و تأیید مقاله توسط داوران، نامه پذیرشی از طرف مجله به ایمیل نویسنده مسئول ارسال می گردد که حاوی عنوان نهایی مقاله، نام نویسندگان، ISSN مجله، تاریخ چاپ مقاله و امضای سردبیر مجله است.

پس از پذیرش (Acceptance) مقاله، پاراف (Proof) آن برای نویسنده مسئول ارسال می شود که در واقع نسخه نهایی مقاله برای چاپ است. در این مرحله باید به دقت مقاله خود را بررسی کنید تا در صورت وجود هر گونه خطایی، آن را به سردبیر مجله اطلاع دهید.

آموزش گام به گام سابمیت مقاله در مجلات ISI آی اس آی به صورت آنلاین

تفاوت اکسپت مقاله با سابمیت مقاله

اکسپت یعنی پذیرش و درحقیقت مرحله نهایی کار است. یعنی اینکه مجله مورد نظر مقاله شما را برای چاپ پذیرفته است. همانطور که بالا اشاره شد مراحل اخذ اکسپت، با سابمیت شروع می شود کار به این صورت است که پس از سابمیت، مقاله شما در صورت پذیرش اولیه برای اکسپت نهایی، به صورت کاملاً دقیق توسط داوران مطالعه و بررسی می شود که در کل فرایند داوری برای اکسپت در مجلات معتبر مانند isI زمانبر است. البته برخی از مجله ها در ازای دریافت مبلغی مراحل داوری و اکسپت را تسریع می کنند و در صورت نداشتن ایرادات اساسی و پذیرفته شدن توسط داوران، در چندین نوبت، برای اکسپت نهایی ایراداتی گرفته میشود که شما به عنوان یک محقق باید آن را اصلاح و مجدداً ارسال نمایید.

مراحل ارسال و سابمیت مقاله در مجلات ISI در موسسه سینا

فرآیند ارسال مقاله به مجلات ISI و دریافت پذیرش یا چاپ دارای مراحل پیچیده ای است که برای هر محقق پر مشغله ای وقت گیر است. نگران نباشید، مقاله خود را با تمام جزییات برای ما ارسال کنید، متخصصان موسسه سینا به آسانی و با ملاحظه تمامی درخواست های مجله، مقاله شما را برای پذیرش و چاپ آماده سازی می کنند.

متخصصان ما الزامات فنی چاپ مقاله را بررسی می کنند و مقاله شما را طبق دستورالعمل مجله قرار می دهند. تمامی اقدامات لازم از جمله ترجمه و ویراستاری، انتخاب مجله مناسب، ساخت حساب کاربری، نگارش کاورلتر، پیگیری فرآیند پذیرش، مکاتبه با داوران و پرداخت هزینه های چاپ را مدیریت می کنند و در تمام این مسیر در کنار شما خواهند بود.

اگر مقاله شما نظرات داوران را مبنی بر ریجکت مقاله دریافت کند، کارشناسان ما نسخه تجدید نظر شده را آماده می کنند تا از مطابقت با الزامات مجلات اطمینان حاصل کنند، کاورلتر جدید را حاوی پاسخ ها همراه با مقاله اصلاح شده به همان مجله ارسال می کنند و در نهایت اگر مقاله شما رد شود، به شما کمک می کنند که مقاله خود را به مجله دیگری ارسال کنید

سابمیت و پذیرش مقالات خود در مجلات ISI را با موسسه سینا تجربه کنید

سابمیت مقالات در مجلات ISI ، یک کار تخصصی است که تاثیر مستقیم و زیادی در شانس اکسپت شدن مقاله دارد. از این رو توصیه می شود که اگر نمی توانید مقاله خود را به درستی submit کنید، حتما از کارشناسان متخصص موسسه سینا کمک بگیرید.جهت اطلاعات بیشتر برای سابمیت مقاله به مجلات ISI می توانید با کارشناسان ما از طریق تماس یا پست الکترونیکی موسسه و همچنین از طریق شبکه های مجازی ( واتساپ ، اینستاگرام و تلگرام ) در ارتباط باشید و یا از طریق راهنمای ثبت سفارش که در زیر همین صفحه آمده است سفارش خود را ثبت کنید.

آموزش گام به گام سابمیت مقاله در مجلات ISI آی اس آی به صورت آنلاین
در موسسه سینا برای سابمیت مقاله لیست مجلات مرتبط با رشته و موضوع مقاله خود را به صورت کاملا رایگان دریافت نمایید


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب سردبیر
مطالب پیشنهاد شده
مطالب محبوب
مطالب ویژه
جدیدترین مطالب

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام